Polska zagra z Kolumbią, Senegalem i Tahiti

6 mar 2019

Dwudziesta druga edycja Mistrzostw Świata FIFA U-20 Polska 2019 zacznie się za niecałe 90 dni. W ten weekend doszło do dwóch ważnych wydarzeń związanych z tym turniejem.

Grzywek, polski żubr, został zaprezentowany w sobotę, 23 lutego, jako oficjalna maskotka turnieju, a następnego dnia 24 uczestniczące zespoły poznały grupowych rywali w tym najważniejszym młodzieżowym turnieju na świecie.Losowanie odbyło się w Gdynia Arena,a jednym z gości była Sekretarz Generalny FIFA, Fatma Samoura.
"Przyjadę tu latem nie tylko, aby oglądać mecze, ale również, aby poznać polską kulturę - powiedziała Sekretarz Generalny. - Ten turniej to świetna okazja dla młodych piłkarzy, aby pokazać się światu. To druga, najstarsza impreza FIFA, którą obejrzało już ponad 13 milionów ludzi. Ceny na turniej Polska 2019 są bardzo przystępne, więc mamy nadzieję, że polskie stadiony się zapełnią. 

Losowania przeprowadziły legendy FIFA, w tym przypadku Brazylijczyk Bebeto, który wygrał mundial do lat 20 w 1983 roku i Portugalczyk Fernando Couto.

"Mistrzostwa Świata FIFA do lat 20 to jedno z najważniejszych wydarzeń w mojej karierze - powiedział Bebeto. - I nie chodzi tylko o same mecze, ale również atmosferę, otoczkę wokół tej imprezy. Polska ma wielkie tradycje piłkarskie i jestem przekonany, że świetnie zorganizuje ten turniej. Nie mam żadnych wątpliwości, to będzie fantastyczna impreza" - powiedział Brazylijczyk.

"Z własnego doświadczenia wiem, że mundial do lat 20 to bardzo wymagająca i ekscytująca impreza - dodał Couto. - Każdy ją może wygrać. Wiele zespołów ma nadzieję, że daleko zajdzie, są w tym gronie oczywiście gospodarze. Polscy i zagraniczni kibice mogą się spodziewać spektakularnej imprezy, na której zobaczymy dużo ofensywnego, efektownego futbolu".

Udostępnij wpis na: