Ukraina - Stany Zjednoczone 2-1

24 Maj 2019

W piątek 24 maja, o godz. 20.30 na boisko Stadionu Miejskiego w Bielsku-Białej wybiegły reprezentacje U20 Ukrainy i Stanów Zjednoczonych, inaugurując tym samym rozgrywki Mistrzostw Świata FIFA U20 Polska 2019 w naszym mieście.

To było wyrównane spotkanie. W 26. minucie prowadzenie objęli Ukraińcy, a celnym strzałem z powietrza popisał się Serhii Buletsa. Na wyrównanie czekano zaledwie 6 minut. Do remisu doprowadził Brandon Servania, który trafił do siatki z niewielkiej odległości. O końcowym wyniku zadecydowała bramka głową Denisa Popowa w 51. minucie, po dobrym zagraniu z rzutu rożnego. Galeria zdjęć ze spotkania dostępna jest tutaj: http://fifaworldcup.bielsko-biala.pl/ukraina-stany-zjednoczone-2-1.html

Mecz w Bielsku-Białej obserwowało z trybun 4310 widzów. Liderem grupy D po pierwszej kolejce została Nigeria, która rozbiła w Tychach Katar aż 4-0.

Dzisiaj o godz. 15.30 kolejne piłkarskie emocje w Bielsku-Białej. W swoich pierwszych spotkaniach rozgrywanych w ramach Mistrzostw Świata FIFA U20 Polska 2019 zagrają ze sobą Portugalia i Korea Południowa. Kibiców wybierających się na stadion zachęcamy do zapoznania się informacjami zawartymi pod poniższymi likami: