Super Orły w Bielsku-Białej

21 Maj 2019

Ceremonia losowania grup Mistrzostw Świata FIFA U20 Polska 2019 oczekiwana była z niecierpliwością we wszystkich miastach gospodarzach turnieju. Tymi, którzy decydowali o tym kto gdzie i z kim zagra byli Bebeto, Fernando Couto i Andrzej Juskowiak.

Los okazał się szczęśliwy dla Bielska-Białej. Swoje spotkania rozegrają u nas zespoły przydzielone do grupy D, czyli Nigeria, Ukraina i USA oraz do grupy F: Portugalia, Korea Południowa, Argentyna i RPA. Dodać należy w tym miejscu, że skład grupy D uzupełnia reprezentacja Kataru, która wszystkie swoje spotkania rozegra na stadionie w Tychach. 

Ze względu na mieszkających i pracujących w Bielsku-Białej i regionie obywateli Ukrainy liczono, że to kibice tego właśnie kraju stanowić będą najliczniejszą grupę na stadionie. Tymczasem statystyki wskazują na coś zupełnie innego. Aktualnie najliczniejszą grupą kibiców, którzy zdecydowali się na kupno biletów i dopingowanie swoich reprezentacji w Bielsku-Białej są... Nigeryjczycy.

Afrykańczycy rozegrają w naszym mieście dwa spotkania. 27 maja zmierzą się ze Stanami Zjednoczonymi, natomiast 30 maja z Ukrainą. Oba spotkania rozpoczną się o godzinie 20.30, a na trybunach dopingować ich będzie blisko 1000 kibiców w zielono-biało-zielonych barwach. 

Udostępnij wpis na: