Stany Zjednoczone - Nigeria 2-0

27 Maj 2019

W swoim drugim występie na Mistrzostwach Świata FIFA U20 Stany Zjednoczone  pokonały Nigerię 2:0. Obie bramki dla Amerykanów padły po strzałach Sebastiana Soto. Poniedziałkowe spotkanie było trzecim meczem mistrzostw rozgrywanym na Stadionie Miejskim w Bielsku-Białej i skupiło jak dotąd najmniejszą liczbę kibiców. Starcie obu zespołów obserwowało na żywo 3427 osób.

Bardziej zdeterminowani do meczu przystąpili Amerykanie, którzy mieli za sobą dość niespodziewaną porażkę z zespołem Ukrainy. Pierwsze minuty zdecydowanie należały do nich. Nigeryjczycy gubili się w obronie i mieli poważne problemy z kryciem przy stałych fragmentach. Bramka strzelona w 18 minucie spotkania dodatkowo podbudowała Amerykanów. Kilka groźnych strzałów oddali między innymi Weah i Soto. Ten ostatni trafił nawet do siatki ale...  sędzia uznał, że był na pozycji spalonej. Amerykanie podwyższyli wynik w pierwszych minutach drugiej połowy, a piłkę do bramki ponownie skierował Soto.

W drugim spotkaniu grupy rozgrywanym na Stadionie Miejskim w Tychach Ukraina skromnie pokonała Katar (1-0), zapewniając sobie tym samym awans do następnej fazy rozgrywek. Galeria zdjęć z tego spotkania dostępna jest tutaj: http://www.fifaworldcup.bielsko-biala.pl/stany-zjednoczone-nigeria-2-0.html