Prezentacja logo i terminarza Mistrzostw Świata FIFA U20

17 gru 2018

Polska przygotowuje się do finałów Mistrzostw Świata FIFA U20 w 2019 roku. Polski Związek Piłki Nożnej będzie w przyszłym roku obchodził setną rocznicę istnienia i w tym szczególnym dla polskiej piłki momencie odbędzie się w naszym kraju turniej finałowy Mistrzostw Świata FIFA do lat 20. Na nieco ponad pięć miesięcy przed rozpoczęciem tego wydarzenia FIFA i Lokalny Komitet Organizacyjny odsłoniły oficjalne logo imprezy i jej terminarz.

Mistrzostwa odbędą się w sześciu miastach. Są to: Bielsko-Biała, Bydgoszcz, Gdynia, Lublin, Łódź i Tychy. Na stadionie miejskim w Bielsku-Białej rozegranych zostanie w sumie 8 spotkań. Będą to potyczki toczone w grupach D i F oraz mecze 1/8 i 1/4 finału. Wiemy już na pewno, że pierwsze spotkanie rozegrane zostanie w sobotę 24 maja o godzinie 20.30. Mistrzostwa w Bielsku-Białej zakończą się meczem ćwierćfinałowym, który odbędzie się 8 czerwca o godzinie 20.30.

Mistrzostwa Świata FIFA U20 wykreowały w przeszłości tak wielkie gwiazdy jak Diego Maradona, Lionel Messi, Robert Prosinecki, Zvonimir Boban, Adriano czy Paul Pogba. W nawiązaniu do tego stworzono logo – krokus, kwiat, który rozkwita w Polsce każdej wiosny, symbolizując w tym przypadku nowe twarze, które pojawią się na przyszłorocznym turnieju.

Na tę chwilę (poza Polską) do turnieju zakwalifikowały się jeszcze następujące zespoły: z Azji: Japonia, Korea Południowa, Katar i Arabia Saudyjska, z Ameryki Północnej: Honduras, Meksyk, Panama i USA, z Oceanii: Nowa Zelandia i Tahiti, z Europy: Francja, Włochy, Norwegia, Portugalia i Ukraina. Drużyny z Ameryki Południowej i Afryki poznane zostaną przed losowaniem, które odbędzie się 24 lutego w Gdyni. Zaraz potem fani z całego świata będą mogli kupować bilety na finały, dostępne na: www.FIFA.com

Udostępnij wpis na: