Portugalia - Argentyna 0-2

28 Maj 2019

W hicie fazy grupowej Mistrzostw Świata FIFA U20 Argentyna pokonała pewnie Portugalię 2-0. Spotkanie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem publiczności. Na trybunach Stadionu Miejskiego w Bielsku-Białej zasiadło 11874 widzów. Była to rekordowa widownia spotkań rozgrywanych w ramach turnieju biorąc pod uwagę te bez udziału Polaków.

To był bardzo wyrównany mecz ale to Argentyńczycy wykazali się większym sprytem w polu karnym przeciwników. Pierwsza bramka padła w 33. minucie po ekspresowej akcji zainicjowanej przez bramkarza Argentyny. Celnym trafieniem popisał się Adolfo Gaich.

Po przerwie mocniej zaatakowali Portugalczycy, ale niestety brakowało im szczęścia w wykańczaniu swoich akcji. Jeden z ataków pozycyjnych Portugalii zakończył się szybką kontrą Argentyny i rzutem wolnym z lewego skrzydła. W wyniku tej akcji – po dobrej wrzutce na pole karne – z najbliższej odległości bramkarza Portugalii pokonał Patricio Perez. Galeria zdjęć ze spotkania dostępna jest tutaj: http://www.fifaworldcup.bielsko-biala.pl/portugalia-argentyna-0-2.html

Po zwycięstwie nad Portugalią Argentyna pozostała samotnym liderem grupy F i wszystko wskazuje na to, że ekipę z Ameryki Południowej zobaczymy w Bielsku-Białej również 4 czerwca. Jej przeciwnikiem będzie wtedy druga drużyna z grupy E. Wszystko wskazuje na to, że będzie to Mali lub Panama.

Udostępnij wpis na: