Nigeria - Ukraina 1-1

30 Maj 2019

W ostatniej kolejce fazy grupowej Mistrzostw Świata FIFA U20 na Stadionie Miejskim w Bielsku-Białej spotkały się – grające w grupie D – reprezentacje Nigerii i Ukrainy. Mecz zakończył się remisem (1-1), który ucieszył obie drużyny. Ukraińcy z siedmioma punktami wygrali grupę, a Nigeryjczycy do dalszej fazy turnieju awansowali z trzeciego miejsca.

Pokrzepieni wcześniejszymi zwycięstwami nad USA i Katarem Ukraińcy do meczu z Nigerią przystąpili rezerwowym składem. Trener Ołeksandr Petrakow postanowił dać odpocząć podstawowym graczom składu. Obie drużyny grały świadome tego, że remis pozwoli wyjść im z grupy stąd też ich grę można by określić mianem... zachowawczej.

Bramka dla Ukrainy padła po ciekawej akcji całej drużyny, a piłkę do siatki skierował głową Daniło Sikan. Strata bramki spowodowała, że żwawiej zaczęli sobie poczynać piłkarze z Afryki. Porażka teoretycznie wykluczała ich bowiem z turnieju. Do wyrównania mogło dojść jeszcze przed przerwą jednak Tijani nie wykorzystał rzutu karnego. Druga szansa na wyrównanie przydarzyła się w 51. minucie spotkania, kiedy to sędzia ponownie odgwizdał rzut karny dla Nigerii. Tym razem Tijani się nie pomylił. Galeria ze spotkania dostępna jest tutaj: http://www.fifaworldcup.bielsko-biala.pl/nigeria-ukraina-1-1.html

Warunki atmosferyczne panujące tego wieczoru w Bielsku-Białej nie zachęcały do kibicowania. Niska temperatura i padający deszcz spowodowały, że potyczkę na Stadionie Miejskim w Bielsku-Białej obserwowało tylko 3143 widzów.

W drugim spotkaniu grupy D Stany Zjednoczone pokonały Katar 1-0 i awansowały do dalszej fazy rozgrywek z drugiego miejsca w grupie.