Korea Południowa - Senegal 2-2 (3-3, k. 3-2)

8 cze 2019

Ćwierćfinałowa potyczka Korei Południowej z Senegalem była ostatnim meczem jaki w ramach Mistrzostw Świata FIFA U20 rozegrano na Stadionie Miejskim w Bielsku-Białej. Spotkanie obejrzało na żywo 10627 widzów, w tym kibice Senegalu i bardzo liczna grupa Koreańczyków. Ci ostatni - by przeciągnąć na swoją stronę jak największą grupę kibiców neutralnych - rozdawali chorągiewki i uczyli prostych przyśpiewek... w języku koreańskim, co - o czym szybko przekonali tak uczeni, jak i uczący - nie było łatwym zadaniem.

Mecz rozpoczął się od ataków Senegalu, który dominował na boisku przez pierwsze 45 minut spotkania. Jedyna bramka pierwszej połowy padła w 37. minucie, a jej strzelcem był Cavin Diagne. Gra nie uległa zmianie również w pierwszych minutach drugiej części spotkania. Sytuacja zaczęła się zmieniać po godzinie gry. W 62. minucie po prostym błędzie senegalskiej obrony we własnym polu karnym arbiter podyktowal rzut karny, który na bramkę zamienił Lee Kangin. Niespełna 10 minut później - za zagranie ręką w polu karnym przez jednego z koreańskich obrońców - odgwizdana została jedenastka dla Senegalu. Strzelany na raty (powtarzany za błąd bramkarza) rzut karny na bramkę zamienił Niane.

W końcówce Senegalczycy dwukrotnie cieszyli się z trzeciej bramki dla swojego zespołu. Oba trafienia nie zostały jednak uznane. W pierwszym wypadku arbiter dopatrzył się zagrania ręką, w drugim bramka padła ze spalonego. Druga połowa obfitowała w przerwy w grze, dlatego też sędzia zdecydował się przedłużyć ją aż o 9 minut. I kiedy miał już gwizdać koniec, do siatki po raz drugi trafili Koreańczycy. Zrobiło się 2-2, a po krótkiej przerwie w grze zespoły przystąpiły do dogrywki, w której kibice zebrani na Stadionie Miejskim w Bielsku-Białej oglądali jeszcze dwa trafienia. W 96. minucie na prowadzenie wysunęli się Koreańczycy, a na sekundy przed końcem, w ostatniej akcji meczu wyrównał Senegal. 

Po 120 minutach gry na tablicy wyników widniał remis 3-3, a kibiców czekała seria rzutów karnych. Ku zdziwieniu publiczności zawodnicy obu drużyn pudłowali jak na potęgę. Senegalczycy zmarnowali trzy jedenastki, Koreańczycy o jedną mniej i to oni cieszyli się ostatecznie z awansu do półfinału, w którym zmierzą się z Ekwadorem.

Galeria zdjęć ze spotkania dostępna jest tutaj: http://fifaworldcup.bielsko-biala.pl/korea-poludniowa-senegal-2-2-3-3-k-...  

Udostępnij wpis na: