Argentyna - Mali w 1/8 finału mistrzostw w Bielsku-Białej

2 cze 2019

We wtorek 4 czerwca o godz. 20.30 na Stadionie Miejskim w Bielsku-Białej odbędzie się kolejne spotkanie rozgrywane w ramach Mistrzostw Świata FIFA U20. Zmierzą się w nim reprezentacje Argentyny i Mali, a stawką meczu będzie awans do najlepszej ósemki turnieju. Zapowiada się niezapomniany wieczór, który na długo utkwi w pamięci kibiców piłki nożnej. Tych, którzy nie mają jeszcze wejściówek na to spotkanie informujemy, że w sprzedaży dostępna jest ostatnia partia biletów. Można je nabyć wyłącznie przez internet. Bilety w systemie "drukuj w domu" dostępne są tutaj: https://fcfs-gp.fu20wc.tickets.fifa.com/selection/event/seat?perfId=1013... w cenie od 10.00 zł. Bilety nie będą dostępne w kasach stadionu!

Argentyna to najbardziej utytułowana reprezentacja w tej kategorii wiekowej, która sześć razy wygrywała mundial do lat 20. Zwyciężyła już przy pierwszej swojej próbie, w 1979 roku w Japonii, mając w swoich szeregach dwóch wspaniałych piłkarzy – Diego Maradonę i Ramona Diaza. Argentyna wygrywała później jeszcze w Katarze (1995), Malezji (1997), Argentynie (2001), Holandii (2005) i Kanadzie (2007). Tytułem mistrzów świata U20 mogą poszczycić się tacy piłkarze jak Lionel Messi, Sergio Agüero, Juan Román Riquelme, Pablo Aimar, Javier Saviola, Juan Pablo Sorin czy Esteban Cambiasso.
 
Reprezentacja Mali dla polskiego kibica wydaje się być nieco bardziej... egzotyczna. O tym, że chłopcy z zachodniej Afryki potrafią grać w piłkę świadczy najbardziej to, że są aktualnymi mistrzami kontynentu do lat 20. Rozgrywany w Polsce turniej to siódme mistrzostwa świata w tej kategorii wiekowej, w których biorą udział. Mali dwukrotnie kończyło rozgrywki na 3 miejscu zdobywając tym samym brązowe medale mistrzostw. Tego spotkania nie można przegapić.
Udostępnij wpis na: