Puchar mistrzów FIFA U20 w Bielsku-Białej

10 Maj 2019

- Melduję o pełnej gotowości miasta Bielska-Białej i stadionu miejskiego do Mistrzostw Świata FIFA U20 – poinformował prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski na konferencji prasowej, która odbyła się na Stadionie Miejskim w Bielsku-Białej 10 maja br. Konferencja powiązana była z prezentacją pucharu mistrzów U20 i oficjalnej piłki turnieju.

– Ku końcowi zmierzają ostatnie prace remontowe prowadzone na drogach i parkingu przy stadionie. Organizacyjnie wszystko zostało zapięte na ostatni guzik. Teraz pozostało nam już tylko czekać na piłkarzy. Mieliśmy szczęście przy losowaniu drużyn. Liczę na wielkie widowisko sportowe i emocje. Zapraszam do wspólnego kibicowania. Bilety na mecze sprzedają się bardzo dobrze, a dodatkowo - co ważne - uprawniają one do bezpłatnego przejazdu komunikacją miejską. To wielkie wydarzenie sportowe będzie transmitowano do 150 krajów. Jest to doskonały sposób na promocje miasta - dodał prezydent.

Mistrzostwa Świata FIFA U-20 Polska 2019 rozpoczną się 23 maja. W Bielsku-Białej mecze rozgrywane będą od 24 maja. Na stadionie miejskim grać będą zespoły z grup D (Katar, Nigeria, Ukraina, USA) i F (Portugalia, Korea Południowa, Argentyna, RPA). Polska zagra natomiast w grupie A - z Kolumbią, Senegalem i Tahiti.

Trzeba przyznać, że losowanie drużyn wypadło dla Bielska-Białej bardzo dobrze; zagrają u nas reprezentacje z krajów, gdzie piłka nożna jest wręcz sportem narodowym z wielkimi tradycjami, ale także kraje, w których rozwój tej dziedziny sportu bardzo dobrze rokuje, a liczba coraz lepszych zawodników i drużyn zachęca rzesze kibiców do śledzenia ich sportowych losów. Od lat daty mistrzostw U20 ochoczo zapisują w swoich kalendarzach światowi łowcy talentów. To na takich właśnie turniejach objawiają się najwspanialsi gracze i rodzą przyszłe gwiazdy futbolu, jak choćby Maradona, Messi czy Pogba. Możemy więc być świadkami narodzin przyszłych piłkarskich karier.

Ceny biletów na mecze zaczynają się już od 10 zł, można je nabyć na stronie https://pl.fifa.com/u20worldcup/organisation/ticketing/ 

Uwaga: zmieniła się godzina drugiego meczu, jaki rozegrany zostanie w Bielsku-Białej: Portugalia – Korea: z godz. 18.00 na 15.30.

 

W Bielsku-Białej grają:

24 maja o godz. 20.30 Ukraina - Stany Zjednoczone

25 maja o godz. 15.30 Portugalia - Korea Południowa

27 maja o godz. 20.30 Stany Zjednoczone - Nigeria

28 maja o godz. 18.00 Portugalia - Argentyna

30 maja o godz. 20.30 Nigeria - Ukraina

31 maja o godz. 20.30 Republika Południowej Afryki - Portugalia

4 czerwca, godz. 20.30 1/8 finału

8 czerwca, godz. 20.30 mecz ćwierćfinałowy

 

Udostępnij wpis na: