Poznaliśmy grupy Mistrzostw Świata FIFA U20 Polska 2019

24 Feb 2019

Losowanie grup Mistrzostw Świata FIFA U20 Polska 2019 zakończone! Tymi, którzy zadecydowali o podziale drużyn byli goście specjalni wydarzenia: Bebeto, Fernando Couto oraz Andrzej Juskowiak i Marek Koźmiński. Na Stadionie Miejskim w Bielsku-Białej mecze rozegrają zespoły z grup D (Katar, Nigeria, Ukraina, USA) i F (Portugalia, Korea Południowa, Argentyna, RPA). Biało-czerwoni, którzy będą gospodarzem turnieju, zagrają w grupie A z Kolumbią, Senegalem i Tahiti.

W pierwszym meczu w Bielsku-Białej, 24 maja o godzinie 20:30 zagrają reprezentacje Ukrainy i Stanów Zjednoczonych. Kolejne mecze w naszym mieście zaplanowano w terminach:

- 25 maja, godz. 15:30, Portugalia - Korea Południowa
- 27 maja, godz. 20:30, Stany Zjednoczone - Nigeria
- 28 maja, godz. 18:00, Portugalia - Argentyna
- 30 maja. godz. 20:30, Nigeria - Ukraina
- 31 maja, godz. 20:30, Republika Południowej Afryki - Portugalia
- 4 czerwca, godz. 20:30 (1/8 finału )
- 8 czerwca, godz. 20:30 (mecz ćwierćfinałowy)

Mecz otwarcia Mistrzostw i finał odbędą się w Łodzi. Mecze ćwierćfinałowe rozegrane zostaną w Bielsku-Białej, Tychach, Gdyni i Łodzi. Z kolei półfinały rozegrane zostaną w Lublinie i Gdyni. Mecz o trzecie miejsce zostanie rozegrany również w Gdyni.

Niedzielną ceremonię losowania w Gdyni obserwował prezydent Bielska-Białej. „Cieszę się z losowania. Ufam, że wiernych kibiców piłki nożnej z Bielska-Białej i regionu wspierać będą swą obecnością nie tylko fani futbolu z całej Polski, ale i ci najbardziej zdeterminowani, zarówno z Europy, jak i całego świata” - powiedział Jarosław Klimaszewski.

Strona Mistrzostw Świata FIFA U20 Polska 2019

 

Grupy Mistrzostw Świata FIFA U-20 Polska 2019
Grupa A: Polska, Kolumbia, Tahiti, Senegal
Grupa B: Meksyk, Włochy Japonia, Ekwador
Grupa C:Urugwaj, Nowa Zelandia, Honduras, Norwegia
Grupa D: USA, Nigeria, Ukraina, Katar
Grupa E: Francja, Mali, Arabia Saudyjska, Panama
Grupa F: Portugalia, Korea Południowa, Argentyna, RPA

 

Bilety na pierwszy w historii turniej FIFA na polskiej ziemi będą dostępne od 26 lutego w dwóch kategoriach, zaczynając od 10 złotych. Więcej o biletach.

Udostępnij wpis na: