Podsumowanie mundialu w Bielsku-Białej

10 cze 2019

W sobotę 8 czerwca na Stadionie Miejskim w Bielsku-Białej rozegrane zostało ostatnie spotkanie w ramach Mistrzostw Świata FIFA U20. 8 spotkań, 36 bramek i 56.300 kibiców na trybunach. W takich liczbach przedstawia się najkrótsze podsumowanie bielsko-bialskiej części turnieju. Średnia frekwencja na stadionie wyniosła 7.037 widzów, co zgodnie z naszymi wyliczeniami plasuje Bielsko-Białą (po meczach ćwierćfinałowych) na drugim miejscu za Łodzią. Pamiętać jednak należy, że na stadionie łódzkiego Widzewa trzy spotkania grupowe rozgrywała reprezentacja Polski. Mecz Argentyna – Portugalia, obejrzało z trybun 11.874 widzów, co stanowi do tej pory najwyższą frekwencję turnieju (nie licząc spotkań z udziałem Polaków).

Organizacja mistrzostw w Bielsku-Białej została bardzo dobrze oceniona przez przedstawicieli FIFA i PZPN. Mecze oglądane były przez całe rodziny, a na trybunach nie brakowało zagranicznych kibiców dopingujących swoje drużyny. Spotkania obfitowały w liczne zwroty akcji i niespodziewane zakończenia. Bodajże największą niespodzianką było to, że Portugalia – jeden z faworytów do złota – zakończyła swoją przygodę z turniejem już na fazie grupowej. Ogromną niespodziankę sprawili również zawodnicy Mali, którzy ze snów o złocie odarli reprezentację Argentyny. 

Dużym powodzeniem cieszyła się nasza strona internetowa. Największe wrażenie robi liczba wywołań poszczególnych informacji na niej zawartych - 450.627. Największa liczba odwiedzających pochodziła z Polski, a na kolejnych pozycjach plasowali się kibice ze Stanów Zjednoczonych, Rosji i Czech. Najczęściej czytanym artykułem (i oglądaną galerią) były relacje z meczu Argentyna – Mali.

Przy bezpośredniej organizacji turnieju w Bielsku-Białej pracowała grupa około 200 osób. Były to osoby powiązane z urzędem miejskim i jednostkami mu podległymi oraz FIFA i PZPN. Bardzo ważną pracę wykonali przy organizacji turnieju wolontariusze. Bez ich pomocy – z całą pewnością – tak sprawna organizacja mistrzostw nie byłaby możliwa. Wszyscy wymienieni powyżej wykonywali swoje obowiązki z należytym zaangażowaniem i poświęceniem, dzięki czemu możemy powiedzieć, że część turnieju, za organizację której odpowiadali zakończyła się sukcesem.

Udostępnij wpis na: