Grzywek oficjalną maskotką Mistrzostw Świata FIFA U20 Polska 2019

23 Feb 2019

Grzywek, polski młody żubr, został zaprezentowany jako oficjalna maskotka Mistrzostw Świata FIFA U20 Polska 2019. Turniej zacznie się 23 maja, a zakończy 15 czerwca. Nazwa maskotki pochodzi od polskiego słowa „grzywa” - w tym przypadku to długie, grube włosy, które zdobią m.in. szyję i głowę tego niezwykłego zwierzęcia, symbolizującego również narodową dumę z powodu organizacji pierwszego turnieju FIFA w Polsce.

Grzywek po raz pierwszy zostanie zaprezentowany na żywo w trakcie jutrzejszego losowania grup finałowych turnieju w Gdyni. Philippe Le Floc’h, dyrektor handlowy FIFA, powiedział: „Grzywek reprezentuje determinację, ale również radość i zabawę, czyli to wszystko co jest fundamentem Mistrzostw Świata FIFA U20. Oficjalna maskotka będzie świetnym ambasadorem największego turnieju FIFA dla młodzieży, pomoże nam zbudować pozytywną atmosferę i ekscytację przed pierwszym gwizdkiem, który usłyszymy 23 maja”.

Mistrzostwa Świata FIFA U20, turniej, na którym pokazują się największe gwiazdy młodzieżowej piłki, odbędą się w Bielsku-Białej, Bydgoszczy, Gdyni, Łodzi, Lublinie i Tychach. Grzywek pojawi się we wszystkich tych miastach. Polska 2019 będzie popularnym, łatwo dostępnym i przyjaznym dla rodzin wydarzeniem, z bardzo przystępnymi cenami, zaczynającymi się od 10 złotych. Posiadacze kart Visa będą mieli wyłączną szansę nabycia biletów w fazie przedsprzedaży Visa, która rozpocznie się 26 lutego o 12:00 i potrwa do 5 marca, do 12:00. Kolejna faza nabywania biletów, oparta na zasadzie, „kto pierwszy, ten lepszy”, rozpocznie się 7 marca o 12:00 i potrwa do ostatniego dnia turnieju, czyli do 15 czerwca. Więcej informacji na temat biletów można znaleźć tutaj: pl.fifa.com/u20worldcup/organisation/ticketing/

Udostępnij wpis na: